Fajna piosenka na gitarę: Propozycje łatwych utworów dla początkujących gitarzystów

Sprawdź coś innego

JAKIE PIOSKI NA GITARZE SĄ NAJLEPSZE DLA POCZĄTKUJĄCYCH?

Jeśli jesteś początkującym gitarzystą i szukasz łatwych piosenek do nauczenia się na gitarze, to jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule omówimy kilka popularnych utworów, które są idealne dla początkujących muzyków. Nie potrzebujesz dużo doświadczenia ani wysokich zdolności technicznych, aby zagrać te utwory.

  1. KOBIETA – YANNA

“Kobieta” Yanny to prosta, ale bardzo przyjemna piosenka do nauczenia się na gitarze. Jest to utwór akustyczny o nastrojowym brzmieniu, a akordy są łatwe do nauczenia się i zapamiętania. Ten utwór to dobra propozycja dla początkujących gitarzystów, którzy chcą grać proste piosenki z akcentem na melodyjność.

  1. STAND BY ME – BEN E. KING

“Stand By Me” Bena E. Kinga to klasyczna ballada z lat 60-tych. Ta piosenka jest idealna dla początkujących, ponieważ ma tylko kilka akordów i łatwą sekwencję rytmiczną. Dodatkowo, jest to dobra propozycja, gdyż poza tym, że jest to utwór łatwy do nauczenia się, to także jest on świetnym utworem, który można zaśpiewać ze znajomymi.

  1. SWEET CAROLINE – NEIL DIAMOND

“Sweet Caroline” Neila Diamonda to utwór, który tylko w słuchaniu kojarzy się z porankami i otwarciem drzwi nowego dnia. Ale nie tylko! Ta piosenka to także doskonały wybór dla początkujących gitarzystów. Akordy są bardzo proste i łatwe do nauczenia się, a utwór zawsze kojarzy się z radosnym nastrojem.

  1. BLOWIN’ IN THE WIND – BOB DYLAN

“Blowin’ In The Wind” Boba Dylana to klasyk społeczny, a jednocześnie łatwy utwór do nauczenia się dla początkujących gitarzystów. Ta piosenka ma kilka powtarzających się akordów, które są łatwe do zapamiętania. Tekst odnosi się do ważnych tematów społecznych, a to sprawia, że ​​utrzymuje ona zainteresowanie dla gitarzystów nie tylko z powodu swojej łatwości.

  1. WISH YOU WERE HERE – PINK FLOYD

“Wish You Were Here” zespołu Pink Floyd to wspaniały utwór akustyczny, który jest w stanie zainteresować również początkujących gitarzystów. To wspaniała piosenka z kilkoma prostymi akordami oraz łatwą ścieżką gitarową. Tekst piosenki jest nostalgiczny i porusza tematy związane z tęsknotą za kimś bliskim. Utwór ten jest idealny dla osób, które chcą pogłębić swoje umiejętności i wyzwolić swoje emocje przez grę na gitarze.

Podsumowując, powyższe propozycje to tylko kilka przykładów łatwych utworów, które początkujący gitarzyści mogą nauczyć się szybko i łatwo. Nie zapominaj, że dobry repertuar do nauczenia się na gitarze to taki, który sprawia Ci przyjemność i daje Ci satysfakcję z postępów. Więc jeśli interesują Cię te piosenki, zacznij pracować nad nimi. Życzymy sukcesu i wielu przyjemnych chwil spędzonych podczas grania na gitarze!