Akcje Photoshopa to najlepsze narzędzie, dzięki któremu praca jest szybsza i wygodniejsza. Możesz utworzyć akcję, aby wykonać pojedyncze zadanie w Photoshopie. Możesz użyć akcji, aby wykonać serię zadań automatycznie.

W tym artykule zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma prostymi i skutecznymi akcjami Photoshopa, które ułatwią Ci pracę i zaoszczędzą Twój czas.

Tworzenie nowej akcji

Tworzenie nowej akcji jest bardzo proste, wystarczy wybrać New Action i kliknąć OK. Zostaniesz poproszony o nadanie nazwy akcji.

Używanie narzędzia pędzla

Teraz możesz użyć narzędzia pędzla i zacząć malować swoje zdjęcie. Na zdjęciu możesz namalować wszystko. Pędzle dostępne są w panelu Brush.

Użyj maski warstwy

Jeśli chcesz coś ukryć, to możesz użyć maski warstwy. Możesz uczynić warstwę przezroczystą lub nieprzezroczystą, wybierając Maskę warstwy.

Zapisywanie akcji

Po utworzeniu akcji możesz ją zapisać. Otrzymasz opcje, aby zapisać go na lokalnym komputerze lub przesłać na serwer w chmurze.

Wnioski:

W tym poście podzieliłem się z Tobą kilkoma podstawowymi akcjami Photoshopa, które zaoszczędzą Twój czas. Jeśli potrzebujesz innych akcji, to możesz mnie zapytać lub możesz poszukać ich w Internecie.