Kodak C340 jest jedną z najpopularniejszych marek aparatów fotograficznych w Indiach, zwłaszcza wśród studentów. Jeśli jesteś początkujący i szukasz kilku wskazówek dotyczących fotografii, to jesteś we właściwym miejscu. Więc, tutaj zamierzam podzielić się z tobą kilkoma wskazówkami dotyczącymi fotografii, które sprawią, że staniesz się lepszym fotografem.

1. Używaj właściwego trybu

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest różnica między trybami a ustawieniami. Istnieją dwa podstawowe tryby: priorytet przysłony i priorytet migawki.

Priorytet przysłony: W tym trybie należy ustawić wielkość przysłony, a następnie dostosować czas otwarcia migawki.

Priorytet migawki: W tym trybie należy ustawić czas otwarcia migawki, a następnie dostosować wielkość przysłony.

2. Zrozumienie pojęcia ISO

ISO to skrót od International Organization for Standardization, który jest standardem dla czułości aparatu cyfrowego. Jest to ważna rzecz, aby zauważyć, że im wyższe ISO, tym lepsza jakość obrazu, ale wolniejszy czas otwarcia migawki.

3. Czas ekspozycji.

Czas ekspozycji to czas, jaki aparat będzie potrzebował na uchwycenie obrazu. Długi czas ekspozycji sprawi, że obiekt będzie rozmyty, a krótki czas ekspozycji sprawi, że obraz będzie jaśniejszy. Najlepszy czas naświetlania to 1/500 sekundy.

4. Balans bieli

Balans bieli to sposób regulacji temperatury barwowej obrazu. Różne obiekty mają różne kolory, dlatego balans bieli musi być dostosowany do koloru obiektu. Kamera ma wbudowany czujnik, który mierzy temperaturę barwową otoczenia.

5. Obiektyw

Obiektyw to urządzenie, które będzie używane do ustawiania ostrości i kontrolowania odległości obiektu. Najczęściej spotykane obiektywy to 50mm, 85mm i 105mm. Ogniskowa to odległość pomiędzy obiektywem a obiektem.

6. Ogniskowa (Focal length)

Ogniskowa to odległość od środka obrazu do krawędzi. Mierzy się ją w milimetrach. Im dłuższa ogniskowa, tym szersze pole widzenia.

7. Lampa błyskowa

Jeśli robisz zdjęcie w słabo oświetlonym otoczeniu, to musisz użyć lampy błyskowej. Istnieją różne rodzaje lamp błyskowych, takie jak wbudowana lampa błyskowa, zewnętrzna lampa błyskowa, bezprzewodowa lampa błyskowa i tak dalej.

8. Szybkość migawki

Szybkość migawki to czas, w którym migawka jest otwarta. Czas otwarcia migawki określa czas naświetlania. Im szybszy czas otwarcia migawki, tym jaśniejszy obraz.

9. Autofokus

Autofokus to sposób automatycznego ustawiania ostrości na obiekcie. Autofokus jest zwykle dostępny w trybie ręcznym. W trybie automatycznym aparat automatycznie ustawi ostrość na obiekcie.

10. Focus

Ostrość powie Ci, jaka jest odległość między aparatem a obiektem. Im bliżej obiektu, tym mniejsza głębia ostrości.

Wnioski:

Tak więc, to były jedne z najważniejszych wskazówek dotyczących fotografii. Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś. Jeśli masz jakieś pytania to możesz mnie zapytać na Instagramie. Ponadto, jeśli podoba Ci się mój post, to podziel się nim ze swoimi przyjaciółmi.